VAN ÇALDIRAN HANGEDİK KÖYÜ MEHMET TAHİR TAŞER İLK/ORTAOKULU YARDIM İSTEĞİ

Merhabalar, okulumuz Van ili Çaldıran ilçesi Hangedik köyünde bulunmaktadır. Ben okulumuzun İngilizceöğretmeniyim , okulumuzdaki tümöğretmenler adına buraya yardım duyurusunda bulunuyorum. Okulumuz binası TOKİ tarafından yapıldığı için çok eski sayılmaz. Fakat köy okulu olduğu için haliyle eksiklerimiz çok fazla… Öğrencilerimizin çoğu taşımalı olarak okula gelmekte. Öğrenci sayımız fazla, derslik sayımız az olduğu için ikili sistemde eğitim-öğretim veriyoruz.(sabah-öğlen programı) Yardımlarınızı bekliyoruz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz…

Öncelikle fotokopi makinasına ihtiyacımız olduğunu belirtmek isterim. Köy okulunda en büyük sıkıntılardan bir tanesi bu olsa gerek. Anasınıfı ya da diğer sınıflardakiöğrenciler için her an fotokopi ihtiyacımız olabiliyor. Çok nadir çalıştığını gördüğüm makina da pek işe yaramıyor bu konuda.. Fotokopi makinası ihtiyacımız karşılanırsa haliyle toner ve A4 kağıtlarına da ihtiyacımız olacak. Biz okulumuzöğretmenleri olarak bunları karşılamaya çalışsak da yeterli olmuyor tabi ki. Bir diğer ihtiyacımız , bulunduğumuz bölgenin hava şartları dolayısıyla kışlık kıyafet. Öğrencilerimiz zorlu kış şartları altında okula gelip gidiyor.Öğrencilerimiz için, kışlık olabilecek her türlü kıyafet yardımını da bekliyoruz.( mont , bot, kazak , pantolon , çorap, şapka,eldiven,atkı…)Ayrıca okulumuzdakiöğrenciler için kırtasiye malzemeleri de ihtiyaç listemizde. Anasınıfı için : mukavva, fon kartonu, yapıştırıcı , A4 kağıdı, makas , klasör , kalemlik, kuru boya, pastel boya, parmak boya, elişi kağıdı,oyun hamuru ve tabiki oyuncak(eğitici oyuncak, bebek, top, araba, lego, müzik aletleri, kukla, yapboz vb…) 
Diğer sınıflar için de defter , kalem ,silgi, boya kalemleri , makas, yapıştırıcı, çanta, kalemlik , 1.sınıftan 8. sınıf seviyesine kadar olabilecek hikaye kitapları ve ingilizce türkçe sözlük. 
Faydalı olabileceğini düşünüp de yollayacağınız ek malzemeler bizleri deöğrenciler kadar mutlu edecektir… Tekrardan yardımını esirgemeyenlere teşekkür ederiz..
Burçin DUMAN   0536 967 40 59 Van Çaldıran Hangedik Köyü Mehmet Tahir Taşer Ortaokulu İngilizce Öğretmeni
 

You may also like...

1 Response

  1. barbaros çandır dedi ki:

    en kısa zamanda gırne amerıkan unıversıtesı olarak yardım kampanyasını baslatıyoruz. 0548 825 95 64

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir