D.BAKIR HAZRO GÖZLÜKÖYÜ İLKOKULU YARDIM İSTEĞİ

Ad Soyad:
Mustafa Güven

E-Posta Adresi:
mustafagvn73@hotmail.com

İrtibat Tel:
05467443979

Okulun Bulunduğu Şehir:
Diyarbakır

Okulun Adı:
Gözlüköyü İlkokulu/Ortaokulu

Öğrenci Sayısı:
220

Talebi:
Merhabalar, Gözlüköyü İlk/Ortaokulu adına yazıyorum. Okulumuz Diyarbakır İli Hazro İlçesine bağlı taşıma merkezli bir köy okulu. Okulumuz 16 öğretmeniyle 8 farklı köyden gelen 221 öğrencinin eğitim yuvası.
Okulumuz bulunduğu konum açısından da sabotaj ihtimallerine açık dağlık bir bölgededir. Dışardan gelebilecek müdahalelere açık durumdadır. Bu sebeple okulun sağlam bir bahçe duvarına ihtiyacı varken şuan sadece bir kısmı tel örgüyle örülü ve onlar da deforme olmuş durumdadır.
Ayrıca okul tuvaletleri de özellikle de zemin katta bulunan tuvaletler su boruların patlaması ve tıkanıklık gibi sebeplerle kullanıma kapatılmıştır. Sadece 1. ve 2. kattaki tuvaletlerin de lavabo taşları, muslukları ve kapıları kırık ve bozuk durumdadır.Hijyen kurallarına uymayan bu koşullar, özellikle de corona virüsle mücadele edildiği bu dönemde bulaş riskini artırmaktadır.
Ayrıca okul idare ve öğretmenleri olarak kendi imkanlanlarımızla sınıflar ve koridorları boyadık ancak dış cephenin ciddi bir şekilde deforme olması okulun dışardan bir harabe gibi görünmesine neden olmaktadır.
Bu nedenle dış cephenin de boyanması gerekmektedir. Okulumuzun söz konusu tüm tadilatları yapması için herhangi bir ödeneği olmadığından sizden bu konuda destek beklemekteyiz.
Tüm imkânları iyi şekilde kullanıp çocuklarımızı şer odaklarının pençesine düşmesini engelleyip hepsini bilgili, ahlaklı, vatanına ve milletine iyi birer insan olarak yetiştirme çabamıza katkıda bulunacağınızı umarız.
Eklediğimiz fotolar okulumuza ait olup, söz konusu tadilatlar için yardımlarınızı beklemekteyiz. Bu konularda desteğinizin olacağına olan inancımız tam…
Sevgi ve Saygıyla…

Mustafa GÜVEN
Gözlüköyü İlk/Ortaokulu Müdürü

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir