MARDİN DERİK KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ KİTAP YARDIM İSTEĞİ

Merhabalar;

Mardin`in Derik ilçesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz 2009` un eylül ayında açıldı. Anlayacağınız üzere yeni açılan ve faaliyet gösteren bir eğitim kurumu.

Kızlarımıza güzel şeyleröğretmek, onlara bir şeyler verebilmek için ben veöğretmen arkadaşlarım elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çünkü bugünün kızları biliyoruz ki geleceğimizin kadınları! Ve bu kadınlarımız ana olacak ve onların çocukları! Eğer biz kızlarımıza iyi bir eğitim verebilirsek onlarda çocuklarına iyi bir eğitim verecekler ve geleceğimizi şekillendireceklerdir.

Okulumuzdaki kızöğrenci sayısı yaklaşık 150. (Dönem içinde maddi imkansızlıklardan dolayı okulu bırakmak zorunda kalanöğrencilerimiz oldu.) Bizöğrencilerimizi ev ev kapı kapı dolaşarak kızların eğitimdeki ve hayattakiönemini ailelere anlatarak kayıt aldık ve seneye daha çok kızöğrencimizle yolumuza devam edeceğiz.

Okulumuzun bir kütüphanesi var; fakat kitabımız yok!.. Derslerimde Yaşar Kemal`i, Aziz Nesin`i, Orhan Pamuk`u, Orhan Kemal`, Sait Faik`i, Ömer Seyfettin`i, Nazım Hikmet`i, Dostoyevski`yi, Victor Hugo`yu! anlatıyorum, anlattığım yazarlar ve şairlerimiz kızların çok ilgisini çekiyor fakat “Kütüphanemizden kitaplarını alıp okuyabilirsiniz.” diyemiyorum! ÇÜNKÜ KİTABIMIZ YOK!.. Ve bu beni çok üzüyor!

Sizden ricam! Güneydoğu`nun ücra bir köşesinde olan DERİK KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ SİZDEN GÖNDEREBİLECEĞİNİZ KADAR KİTAP İSTİYOR! Beni ve kızöğrencilerimi kırmayacağınızı biliyor ve şimdiden size çok ama çok teşekkür ediyorum!

Sevgiyle ve umutla kalın! Kızlarımızın umutlarını yeşertin. Okumak isteyen kızlarımızı kitapsız bırakmayın!

Orhan YILDIRAN
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Tel: 0532 548 29 27
orhan_hoca@msn.com

yildiran_orhan@hotmail.com
Adres: Derik Kız Teknik ve Meslek Lisesi/MARDİN
Tel: 0482 251 22 73

You may also like...

1 Response

  1. arzu tavukcuoglu dedi ki:

    28 mayıs tarihinde 54 kitaptan(birkacı yeni,cogu ikinci el)olusan kucuk bir koli ptt kargoya teslim edildi size ualstırılmak uzere.kargoyu aldıgınızda lutfen beni haberdar edınişz emaille …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir