MARDİN DERİK KOVALI İLKOKULU YARDIM İSTEĞİ

Merhaba ben Mardinin Derik ilçesine bağlı Kovalı köyünde görev yapmaktayım.Birleştirilmiş sınıf okutmaktayım. Kış şartlarında tavanımız ve pencerelerimizden sınıfımıza su dolduğu için ders işlemekte güçlük çekmekteyiz günümüzöğrencilerimizle kışın ortasında sınıfın sularını temizlemeye çalışmakla geçiyor ve tek sınıflı binamızın içinde çocuklarımın ellerini yıkayacakları bir lavabomuz bile yoktur.Kışın soğuktaöğrencilerimiz ellerini yıkamak için yağmurda ıslanarak okulun dışında yer alan çeşmeye ellerini yıkamaya gitmektedir. Öğrencilerimin bu çileden kurtulmaları için,okul binamızın içine el yıkamak için,bir lavabomuz olmasını istiyoruz.Yine akan tavanımızın tüm boyaları döküldüğü için iç ve dış cephe pembe renkli boya ve beyaz da tavan boyası istiyoruz. Yineöğrencilerimizin maddi durumu iyi olmadığı için kırtasiye malzemesi almakta bile zorlanıyorlar .Onlar için
1.güzel yazı defteri
2.kareli ve çizgili defter
3.resim defteri ve boyalar
4.Top, atlama ipi
5.hikaye kitabı
6.sıraörtüsü(20 adet)
7.masaörtüsü(2 adet)
8.kalem,silgi,açacak,kalemlik
9.A4 kağıtı
10.yapıştırıcı,bant
11. türkçe sözlük,bayrak
12. Fon kartonları,harita
13.tebeşir,duvar saati
14.3 adet mantor pano
15.çöp kutusu
Malum köy yerinde çocuklar oyun oynarken düşerek biryerlerini kanatıyorlar ve ilk yardım malzememiz yetersiz olduğu için yardım edemiyoruz bunun için ilk yardım dolabı ve içine en azından pamuk, tentürdiyot ve batikon istiyoruz.
Yine kış günüöğrencilerimin sağlam ayakkabıları olmadığı için hep ayakkabıları su alıyor ve bu yüzden üşümemeleri için sınıfa ayakkabılarını çıkartıp terlikle girmeleri gerekiyor ve ayakkabıları dışarıda kalıp ıslanıyor bunun için sınıf içine bir ayakkabı dolabı istiyoruz ki zaten su içinde olan ayakkabıları daha fazla ıslanmasın.
köy şartlarındaöğrencilerimin hijyenik bir ortamda eğitimöğretim görmeliri için;
– çamaşır suyu
– sabun
– kireç çözücü
– yüzey temizleyici
– temizlik bezleri
– süpürge, vileda ` ya ihtiyacımız vardır.
yardım çağrımıza cevap geleceğini düşünereköğrencilerim adına şimdiden çok teşekkür ederim.

FERDAĞ BÜLBÜL (05426157446)
ADRES:Kovalı İlkokulu
Kovalı köyü Derik\MARDİN

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir