SİİRT ŞEHİT İSMAİL ÇELİK İÖO YARDIM İSTEĞİ

SİİRT KEŞKOL Mahallesi Ş.Ö. İSMAİL ÇELİK İ.Ö.O çevresi sosyal risk taşıyan bir bölgedir. Dolayısıyla bu çevrede yaşayan bir çok genç şehir aktivitelerine katılamamakta, teknolojik ve sosyal değişimlere uzak kalmakta veya çok geriden takip etmektedir.
Bilgi ve teknoloji çağı diye tabir ettiğimiz bu çağda söz konusu çevredeki ailelerin hiç birinde bilgisayar bulunmadığını gözlemledik. Ayrıca yakın çevrede herhangi bir internet cafede bulunmamaktadır. Dolayısıyla gençler gelişen dünyadan bihaber yaşamakta ve bilgi çağında bilgisayar kullanmayı bilmemektedirler. Bununla beraber bilgiyi kullanmayı ve çağın gereksinimlerini takip edememektedirler. Bu durum onları değişik zararlı etkinliklere ve davranışlara yöneltmektedir
Sonuç olarak; bu gençlerin en azından sağlıklı bir sosyal çevreye kavuşmaları, teknolojik gelişmelerden haberdar olmaları bilgiye ulaşma yöntemleriniöğrenmeleri açısından projemizin onlara bir katkı sunacağını düşünüyoruz. Bilişim ve teknolojik uygulamalarını kullanmalarını sağlayarak boş zamanlarını iyi değerlendirmelerini sağlamak ve onları bir takım zararlı davranışlardan uzak tutacağımızı tahmin ediyoruz. İnternet iletişim araçları ile tanıştırıp sağlıklı iletişim kurmalarını ve küreselleşen dünyamızda sosyalleşmelerini sağlamak amacındayız.
Bunun için Sizin Yardımlarınızı Bekliyoruz
İhtiyac Lisetesi
Bilgisayar
Projeksiyon Cihazı

Yusuf YONTAŞ – Bilgisayar Öğretmeni
0505 647 48 56 – 0542 661 51 32
yusufyontas@hotmail.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir