VAN ÇALDIRAN YUKARI SAĞMALI İLK/ORTAOKULU YARDIM İSTEĞİ

Ben Van ın İran sınırına yakın Yukarı Sağmalı İlköğretim Kurumunda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak çalışmaktayım.Aynı zamanda okulumuzda okul müdür yardımcılığı yapmaktayım.

     Okulumuzda ilkokul ve ortaokul olmak üzere toplam 370öğrenci vardır. Mesleğime başlamadanönce işlerin bu kadar zor olacağını düşünememiştim. Burası bir köy okuluydu elbette ki birtakım sorunları olacaktı ama mesleğimde ikinci yılım ve ben çok iyi anladım ki buradaki çocuklar için okul her şeymiş… Hayat çok zormuş ve bu zor şartlarla erken yaşta tanışmışlar.Çok soğuk olmasına karların çok fazla yağmasına rağmen okula gelmeyi çok seviyorlar. Ama çok iyi gördüm ki okul onların evi, oyun alanı,arkadaşlarıylaöğretmenleriyle dertleştikleri, eğitim gördükleri en eğlenceli tek yermiş….

     Okulumuzun maalesef ki birçok da sorunu var. Bizöğrencilerimiz içinöğretmen arkadaşlarımızla elimizden geleni yapıyoruz ama yeterli olmuyor.Ama düşündüm ki ülkemizde geleceğimiz olan  çocukların yaşadıkları bu sorunlara duyarlı birçok yardımsever insanımız var. Okulumuzun daha güzel olması, çocuklarımızın daha temiz bir okulda eğitim görüp yanlış yönlere dönmemeleri için sizlerin de elinizden geleni yapacağınıza inanıyorum.Aşağıya okulumuza ait birkaç resim ve okul ihtiyaçlarımızı, adresimizi ekleyeceğim.Lütfen küçük bir yardım bile bizler için çok değerlidir.Yapacağınız yardımlara hemöğrencilerimiz hem de biz çok sevineceğiz.

FATMA DAĞTEKİN(SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENİ)
OKULUMUZUN ADRESİ: Yukarı Sağmalı İlkokulu/Ortaokulu
YARDIMI GÖNDEREBİLECEĞİNİZ  ADRES: Çaldıran Belediyesi Karşısı Nur Market / VAN-ÇALDIRAN
OKULUMUZUN İHTİYAÇLARI:
TEMİZLİK MALZEMELERİ
1.Çöp kovası
2.Deterjan
3.Kağıt havlu
4.Plastik ambalaj,Çöp poşeti
5. Tekerlekli temizlik kovası
6.Eldiven
7.Paspas
8.Çek pas
9.Fırça
10.El sabunu
11.Çamaşır suyu
12. Elektrikli süpürge

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir