VAN ÖZALP NEBİ BEY İLK/ORTAOKULU YARDIM İSTEĞİ

TÜRKÜ SÖYLEYENLER!.

O kadar çok yardım edilecek köy okulu var ki hangi birine kim yetişecek diye düşünüp durdum,öğretmenlik yaptığım okul da o okullardan biri. Sonra yardım etmek isteyenleri aradım, yardım edebilecekleri bulmaya çalıştım; dahaönce yaptıklarını tekrar yapacak birilerini. Nedense yardım edebilecek çok zengin birilerini bulamadım. Ne kadar zengin olsa bile tek başına yardım edebilecek cesareti olmuyor kimsenin. İşte o zaman şunu anlıyor insan birlikte olunca bir şeyler değişiyor tutunuyoruz birbirimize güç alıyoruz birbirimizden.

 

O yüzden kalabalık yaşıyoruz biz bu bölgedeki insanlar ailelerimiz kalabalık, aşiretlerimiz var, cumalarımız kalabalık,öfkelerimiz kalabalık, ne kadar çok olursak o kadar güçlüyüzdür ne kadar bağırırsak o kadar haklıyızdır. Böyle bildik, böyle yaşıyoruz dedelerimiz deöyleydi çocuklarımız daöyle doğacak.
Yardımlaşmak, paylaşmak, misafirperverlik, mertlik bizi biz eden değerlerimizdir. En çok bunlarlaöverler bizi. Lakin yardıma en çok ihtiyaç duyanda bizdik. Fırat`ın doğusundan, batısına yardım gittiğine şahit olmadım hiç. Biz ne üretiriz, ne ihraç ederiz. Yüz yıldır herkes bizi yardıma muhtaç bellemiş. Yüzsüzlük bu ya biz de hep istemişiz.

 

Yakındır 2011 Van depreminde gönderilen yardım araçları yağmalandı ve eşkıyalıkla suçlandık, Kaçakçılık yapar burada yaşayanların çoğu. Yasal çerçevede büyük suç teşkil eder sınır kaçakçılığı; oysa burada babadan oğla geçen en yaygın mesleklerdendir ve halen popülaritesini korur. “ Bilmemezlikten değil, yoksulluktan; ısınmamış pasaporta kanımız,”

 

Biz burada yaşayanlar meçhul ve kara kişiler 20 yılönce kuyruklu dedikleri, “kart kurt” seslerinden türeyenler,ötekiler lanetliler, sürgünler, türkü söyleyen çocuklar ,türkü söyleyenler, türkü söyleyenler

 

Biz her şeye rağmen türkü söyleyenler!!.

Öğrenci Sayısı:472

Mesut AKSOY
selahaddin.eyyubi@hotmail.com

 

İrtibat Tel:
5433568968

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir