KASTAMONU CİDE ÜÇAĞIL KÖYÜ İLKOKULU YARDIM İSTEĞİ

Merhaba. Ben Kastamonu Cide ilçesine bağlı Üçağıl ilkokuluna bağlı köy okulunda görevli müdür yetkiliöğretmenim… Okulumuz Birleştirilmiş Sınıflı Teköğretmenli köy okulu olmasından ve halkının gelir düzeyinin çok düşük olmasından dolayı maddi imkansızlıklarla boğuşmaktadır. Öğrencilerin derslerde faydalanabilecekleri bir kütüphane
bulunmamaktadır. ve ben Okumanın ne kadar faydalı  olduğunu en iyi dostun kitaplar olduğunu
bilen ve en çokönem verilmesi gereken  konunun okumak olduğunu savunan biröğretmenım.
Aslındaöğrencilerimiz hem ahlaki hemöğrenme boyutunda çok istekli ve iyiler. Ama yeterli kaynağın, kitabın olmaması bizim enönemli problemimiz. sizden isteğimiz okulumuza kitap konusunda ve sosyal etkinlikler konusunda yardımcı olmanızdır. inşallah isteğimizi geri çevirmezsiniz. Burada sizden gelecek bir küçük yardımla umutları yeşerecek 20 Tane  fidan var.
Çoçukların durumunu anlatacak söz bulamıyorum. Köy o kadar mahrum ki köyde  market dahi yok defter yok, bütün dersleri aynı  bir deftere yazıyolar..Cep telefonları  bile cekmıyor.
Ben 3 yıldır vekilöğretmenim  her yıl farklı köy okullarında görev yapıyorum ama ilk defa boyle
karamsar kaldım 🙁
İnanın köy o kadar ilgisiz kalmıs ki Okulu 3 hafta ben actım.Çocuklar iki aydır okuldan mahrum kalmışlar.Okadar bilgiye ac ve sevgiye muhtaclar ki anlatmak  mümkün değil. Köyde hiç bir sosyal faliyet yok.İnanın cocuklar Velaybol topu nasıl bir sey bilmıyolar. Daha hiç futbol topları olmamıs. Patlak plastik topun içine kağıt doldurup oynuyolar. İçler acısı bir durum  içindeler ve ben daha 25 gundur yol ve arac sıkıntısından dolayı köyden bugun Kastamonuya inebıldım.Yardım edecek birileri aradım, kırtasıylere durumumu anlattım  ama hiç bir yardım alamadım.Kendi maaşımla elimden geldiği kadar kitap ve toplar aldım ama ücretliöğretmen maaşıyla ne kadar yapabilirim.
İnternette belki sesimizi  birileri vardır diye arastırırken sizin adresinizi  buldum ve
bir umud diye  durumumuzu anlatmaya çalıştım.
Lütfen sesimizi duyun. Umudumuzu asla yitirmeyeceğiz. Çünkü umudunu kaybedenin başka kaybedecek bir şeyi kalmamıştır bu hayatta.  Sizden olumsuzda olsa haber bekliyeceğim.ilginize şimdiden teşekkür ederim.
iLETISIM BILGİLERİ Â :  KASTAMONU / CİDE /Üçağıl Köyü / Üç ağıl ilköğretiöm okulu
TEL NO :   0366 830 10 38
Öğrenci sayısı  : 20
İhtiyaclar  :  Okul kırtasiye malzemeleri, 1 ile  4 sınıflar için hikaye kitapları, Sosyal aktivite olabilecek  oyun gereçleri  ve sizin gondermek istedileriniz..

You may also like...

2 Responses

  1. seda dedi ki:

    merhabalar acaba yardim isteginize yanit geldi mi?

  2. tuba dedi ki:

    Seda Hanım, Cemal Bey ile görüştük. 2 koli kırtasiye ve giyecek yardımı yolluyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir